Відеокамера на вулицю — особливості вибору

Камери відеоспостереження вже давно є необхідним обладнанням на великих підприємствах або в магазинах. Навіть, якщо ви власник приватного будинку вам важливо розуміти, що ваше майно у безпеці. Саме камера відеоспостереження дозволяє слідкувати за ситуацією вдома нон-стоп, навіть коли ви знаходитесь в іншій країні. Якщо вам потрібна відеокамера на вулицю, ми допоможемо вам розібратися зі всіма тонкощами цього обладнання. 

Аналогова або цифрова камера відеоспостереження

Перед тим як перейти до вивчення моделей різних відеокамер в інтернет-магазині, вам треба розуміти конкретну мету відеоспостереження. Наприклад, ви хочете бачити загальну ситуацію біля будинку або мати можливість розглядати конкретні деталі?

Перше, на що ми радимо звернути увагу при виборі камери — стандарт відеоспостереження. Він впливає і на якість зображення, і на те, яка кількість додаткового обладнання вам може знадобитись. За стандартом відеоспостереження пристрої діляться на два основні типи: 

  • Цифрові (IP-відеокамери)
  • Аналогові

Цифрові відеокамери — більш сучасне обладнання, що сьогодні широко використовують для системи охорони різних закладів. Камера відеоспостереження має свою IP адресу. Завдяки цьому власник відеокамери може переглядати відео в режимі реального часу з будь-якої точки світу. Для цього йому знадобиться лише інтернет та будь-який гаджет, наприклад, смартфон або ноутбук. 

Своєю появою цифрове обладнання зробило великий прорив у галузі відеоспостереження. Адже якіснішу картинку неможливо отримати, використовуючи інші камери. Цифра дозволяє переглядати запис з камери, у якості 4К або навіть вище. Також цей стандарт має багато корисних функцій, наприклад, розпізнавання номера автомобіля, розпізнавання обличчя. Датчик руху дозволяє активувати камеру, тільки якщо хтось пройшов повз обладнання. Ще сучасні камери можуть рахувати кількість людей, що актуально, наприклад, для торгівельних точок. 

Цифрові відеокамери не потребують наявності відеореєстратора, але за умови, що використовується не більше ніж 2 одиниці обладнання. Також IP камери можна інтегрувати в наявну вдома інтернет мережу . що дозволяє прокладати менше кабелів. 

Якщо казати про недоліки, то єдиним суттєвим мінусом є ціна самої відеокамери. Через високу якість зображення та розгорнутий функціонал доведеться витратитися на обладнання. Але ця трата буде виправданою, якщо вам потрібно не просто відеоспостереження, а необхідно бачити дрібні деталі. 

Аналогові відеокамери можна назвати старою доброю класикою, адже це досить просте обладнання, до того ж доступніше, ніж цифрове. Аналогові камери можна обрати, коли немає великих вимог до якості зображення та не потрібна висока роздільна здатність. Хоча технології сучасних моделей стали набагато краще. До рівня цифрових камер вони ще трошки не дотягують, але скоріш за все скоро стануть сильним конкурентом. Якщо ви зупините свій вибір на аналоговому форматі відеоспостереження, але потребуватимете гарну якість зображення, шукайте в характеристиках камери наступні параметри: 

  • HDCVI формат, присутній в обладнанні від виробника Dahua Technology.
  • HDTVI, TurboHD камери спостереження з цим форматом належать бренду Hikvision.
  • AHD можна знайти в характеристиках деяких камер бюджетних брендів. Звісно, картинка буде нижчої якості, але якщо важлива ціна, варто обрати цей формат. 

Аналогове обладнання також широко використовується на різних обʼєктах. Варто пам’ятати, що воно вимагає обовʼязкової наявності відеореєстратора та не має такого широкого функціонала, як IP відеокамери. 

Фокусна відстань об’єктива та кут огляду

Наступний важливий параметр, який визначає наскільки велика ділянка вулиці буде потрапляти в обʼєктив вашої камери. Якщо вам складно визначити напевно, ви можете придбати камеру із не фіксованим кутом огляду. Причому це можна робити як вручну, так і дистанційно. Кут огляду таких відеокамер може бути від 100° та сягати 360°. Проте варто розуміти, що дрібні деталі буде розглянути важко, та й коштуватиме вона в рази дорожче. Фокусна відстань може бути 2,8-3,6мм. 

Є камери, де кут огляду змінювати не можна, але ці моделі дешевші за ціною. Якщо ви ставите камеру біля вхідних дверей або біля будь-якого іншого обʼєкту, та вам важливо бачити саме його, ви можете обрати камеру з кутом огляду 60°. Це значення наближене до кута огляду ока людини. Ви зможете бачити деталізовану картинку, якщо об’єкт спостереження знаходитиметься приблизно на 10 м від камери. Параметр фокусної відстані починається від 8 мм і вище. 

Корпус відеокамери

Вуличні камери відеоспостереження коштують дорожче, ніж ті, що використовують в приміщенні. Але вуличне обладнання має безперервно працювати за будь-яких погодних умов. Тому це пристрої, на яких не можна заощаджувати.

Корпус відеокамер для вулиці виготовляють з міцного металу, скла і так далі. Спеціальні матеріали роблять пристрій стійким до сильного перепаду температур. У міцний мороз або сильну спеку камера буде працювати однаково добре. Також міцний корпус не дозволить потрапляти бруду і пилу в середину пристрою. Обов’язковим є наявність козирка, який захищає камеру від дощу. Щоб бути впевненим, що ви обираєте обладнання із захистом від впливу погодних умов, перевірте, щоб в характеристиках був індекс ІР. 

Якщо камера знаходиться в досить помітному місці, важливо, щоб її не змогли вкрасти або пошкодити. Тому при виборі пристрою звертайте увагу на наявність антивандального захисту, що в характеристиках позначається як IK. 

Інші особливості

Ми поговорили про важливі параметри обладнання для відеоспостереження. Тепер поговоримо про функції, які є необовʼязковими, але вони дають набагато більше опцій для якісного спостереження. 

  • Можливість нічної зйомки. Якщо камера зовнішнього спостереження має працювати цілодобово, звертайте увагу на наявність режиму день/ ніч та інфрачервоного підсвічування. Обладнання з цією функцією переходить в чорно-білий режим та іч підсвічування дає можливість бачити предмети в темряві. 
  • Технологія WDR. Ця функція також важлива для відеоспостереження в темний час доби. WDR дозволяє однаково чітко бачити як темні, так і світлі обʼєкти. Наприклад, за її відсутності камера може фокусуватись на самому світлому обʼєкті та засвічувати все інше. 
  • Аудіозапис та двосторонній звʼязок. Іноді є необхідність записувати не лише відео і звук. Двосторонній звʼязок дозволяє звертатися до людей, що знаходяться біля камери. 
  • Датчик руху. Камера вмикається, якщо повз неї хтось проходить, поруч падає якийсь предмет і так далі. Також сучасні камери мають можливість слідкувати за переміщенням людини.
  • Розпізнавання обличчя або номерних знаків – ще одна важлива функція камери відеоспостереження, особливо потрібна на паркінгах та стоянках. 
  • Для посиленої системи охорони до камери можна підключити додаткові пристрої, що будуть реагувати на розбиття вікон або незаконне вторгнення у приміщення іншим чином, на пожежі тощо. 

Встановлення вуличної камери відеоспостереження

Якщо встановлення внутрішніх камер відеоспостереження не надто складне, та це часто можливо зробити самостійно, для налаштування вуличного обладнання краще викликати професіоналів. Встановлення вуличних камер відбувається у декілька етапів:

  1. Розробка проєкту. Треба визначитися з бажаними зонами відеоспостереження (вхідні двері, гараж, шлагбаум і так далі). Також важливо правильно обрати місця, де буде встановлено обладнання.
  2. Прокладка кабелю. Для аналогових камер використовують коаксіальний кабель, а для ІР камери та обладнання — виту пару. Якщо кабель має знаходитись на вулиці, треба заздалегідь визначити, яким способом буде виконуватись прокладка: відкритим чи закритим.
  3. Монтаж камер. Через те, що обладнання знаходиться на вулиці, важливо щоб воно було надійно закріплене. Іноді є сенс купити міцніший кріпильний елемент, а не використовувати той, що є в комплекті з камерою.
  4. Встановлення відеореєстратора (якщо є необхідність) та фінальне налаштування системи. 

Ми розповіли про основні кроки встановлення відеокамери, але вони також мають багато нюансів. Гарна якість роботи системи залежить від кожної виконаної дії, ось чому варто довірити цей процес професіональним майстрам. Якщо вам цікаво детальніше дізнатися характеристики камер та які моделі є в наявності переходьте на сторінку Відеонагляд, у якому ви знайдете різні комплекти відеоспостереження як для приміщень так і для зовнішнього використання від 3000 грн.