Які є види сигналізацій та їх принцип роботи

  1. Що таке охоронна сигналізація?
  2. Як працює охоронна сигналізація?
  3. Види сигналізацій
    1. Класифікація за видом специфіки об’єкта, що охороняється
    2. Класифікація за видом небезпеки
    3. Класифікація за видом реакції на небезпеку
      1. Автономна сигналізація
      2. GSM-сигналізація
      3. Сигналізація з підключенням по телефонній лінії
      4. Пультова сигналізація
    4. Класифікація за способом передачі сигналу тривоги
  4. Класифікація за способом оповіщення власника
  5. Де встановлюються датчики охоронної сигналізації 

Охоронна сигналізація — один із найкращих способів захистити як свій будинок, так і прилеглі території. Наявність такої системи дозволить вам спокійно вирушати на роботу або на відпочинок і знати, що про ваш дім є кому піклуватися. Сучасні види сигналізацій дозволяють перетворити ваш дім на неприступну фортецю та захистити матеріальні цінності. 

Що таке охоронна сигналізація?

Охоронна сигналізація — це один із найкращих сучасних методів подбати про безпеку вашого приміщення. Ця система одразу реагує на підозрілу активність всередині будинку та коли хтось намагається зламати двері.

Перевага охоронних сигналізацій полягає в здатності сповістити не тільки про втручання злодіїв, а і про аварії що сталися вдома: затоплення, пожежа тощо. 

Як працює охоронна сигналізація?

Спершу розглянемо основні складові елементи системи охоронної сигналізації. 

  • Датчики руху. Це пристрої, що реагують на кожен рух всередині приміщення. 
  • Контрольна панель. Коли датчики реагують на підозрілі рухи, сигнал передається на контрольну панель. З неї на пульт охорони та власнику приміщення. 
  • Керування сигналізацією. Може бути у вигляді клавіатури, брелоку або мобільного додатку. За допомогою нього власник приміщення активує та вимикає систему. 

Отже, перш ніж вийти з приміщення, ви маєте увімкнути систему сигналізації. Вона активується приблизно протягом однієї хвилини, та за цей час ви повинні зачини двері. 

Якщо після цього хтось намагається потрапити до приміщення, або зафіксовані рухи всередині, спрацьовують датчики руху та дають сигнал системі керування. Далі сигнал потрапляє на пульт охорони. Після охоронна компанія направляє групу людей, що має перевірити ситуацію у вашому приміщенні.

Види сигналізацій

Охоронні сигналізації створені з єдиною метою — повідомляти про злочинне вторгнення або іншу небезпеку. Але на сьогодні існує великий вибір систем сигналізацій залежно від ціни та можливостей, що відрізняються за принципом роботи, рівнем охорони та іншим. Розглянемо які бувають види сигналізацій та їх ключові властивості.

Класифікація за видом специфіки об’єкта, що охороняється

Охоронну сигналізацію можна встановити для наступних приміщень: 

  • Приватні будинки, дачі тощо;
  • Квартири;
  • Офісні приміщення;
  • Склади, гаражі;
  • Магазини.

Класифікація за видом небезпеки

Якщо ви маєте на меті захистити приміщення від злому, вам потрібна стандартна сигналізація на будинок, що спрацьовує коли хтось намагається потрапити до нього через двері або вікна. Також сигналізація подає тривожний сигнал, якщо зафіксовані рухи всередині приміщення. 

Якщо ж ви хочете знати про виникнення аварії, вам підійде один із наступних видів сигналізації:

  • Сигналізації для протипожежної охорони.  Спеціальні датчики реагують на наявність задимлення у приміщенні.
  • Захист від чадного газу. Це може бути або окрема система, що сигналізує про витік небезпечної речовини, частиною протипожежної системи чи частиною системи охорони.
  • Захист від затоплення. Ця система реагує на прорив труб, а також якщо пралка або посудомийка вийшли з ладу та випускають воду на підлогу. 

Сьогодні є можливість встановити комбінований вид системи, що захистить ваше приміщення від злодіїв та вчасно повідомить про аварійні ситуації.

Класифікація за видом реакції на небезпеку

Системи охоронної сигналізації мають різні налаштування. Наприклад, є обладнання, що має базову функцію відлякування. Або складніші системи зі сповіщенням про небезпеку різними шляхами та викликом охоронної групи. Розглянемо детальніше, які бувають сигналізації за типом реакції на небезпеку.

Автономна сигналізація

Це одна з простих систем, що працює на відлякування зловмисників. Коли хтось намагається проникнути у ваш будинок, сигналізація почне видавати гучний звук. Це злякає грабіжника та приверне увагу оточення.

 

Проте цей тип сигналізації передасть сигнал не на пульт охорони, а лише власнику будинку. Відповідно, співробітники охоронної служби також не зможуть приїхати та перевірити ситуацію.

GSM-сигналізація

Системи сигналізації має SIM-карту в контрольній панелі. Коли датчики руху реагують на небезпеку, вони надсилають повідомлення власнику приміщення в SMS або голосових повідомленнях.

Сигналізація з підключенням по телефонній лінії

Після того як почав лунати тривожний сигнал система надсилає сповіщення за допомогою спеціального модуля. Голосові повідомлення надходять на заздалегідь вказані телефонні номери.

Пультова сигналізація

Класична система, де сигнал передається до пульта охорони за допомогою контрольної панелі. Диспетчер бачить, що спрацювала сигналізація та негайно направляє групу швидкого реагування. 

Класифікація за способом передачі сигналу тривоги

Після того як датчики зафіксували небезпеку, вони можуть повідомити про неї різними способами в залежності від типу обладнання:

  • Дротова сигналізація — сигнал передаються кабелем;
  • Безпровідна сигналізація — використовується радіосигнал, GSM звʼязок тощо.

Також є комбіновані версії, що використовують і дротовий і бездротовий звʼязок. На сьогодні популярнішим видом є бездротова сигналізація. Її обирають з міркувань функціональності та естетичності через відсутність зайвих дротів. 

Класифікація за способом оповіщення власника

У залежності від типу охоронної сигналізації власник приміщення може отримати сповіщення про підозрілу активність шляхом смс повідомлення, автодозвону, сповіщення у мобільному додатку.

Споживач, що використовує кабельну систему, не завжди може отримувати автоматичне сповіщення. Після того як сигнал надходить на пульт охорони співробітники компанії телефонують клієнту.

Де встановлюються датчики охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація дає можливість власникам приміщень захистити майно в чотири етапи: 

  • Сигналізація може спрацьовувати, коли зловмисник тільки потрапив на подвір’ї.
  • Сигналізація спрацьовує, коли хтось намагається зламати замок, розбити скло тощо.
  • Тривожний сигнал надходить, якщо стороння людина вже потрапила до приміщення.
  • Власник отримує повідомлення про те, що зловмисник взаємодіє з окремими предметами. Наприклад можна встановити спеціальні датчики біля сейфа або іншого місця, де зберігаються ваші матеріальні цінності.