Як забезпечується доступ до мережі Інтернет в умовах знеструмлення?

Інтернет – це не лише доступ до онлайн-відео та соцмереж, це насамперед зв’язок. Друзі, ми прикладаємо багато зусиль, щоб ви залишалися зі зв’язком навіть у найтемніший час. Наше серверне обладнання працюватиме до останнього ампера в акумуляторі чи останнього літра палива у генераторі. Все заради того аби наші користувачі мали доступ до мережі Інтернет та були завжди онлайн.
Наші локальні серверні вузли зв’язку забезпечені акумуляторними батареями та генераторами.  Якщо відбувається відключення електропостачання – обладнання працюватиме з групи акумуляторних батарей. Також наявні генератори з автоматичним та ручним запуском. Чергові бригади монтерів забезпечують генератори паливо-мастильними матеріалами.

Наша мережа побудована технологію пасивних оптичних мереж (PON). Від серверного обладнання до абонента прокладений оптоволоконний кабель. З нашої сторони оптичний модуль передає (приймає) світловий потік інформації до абонентського оптоволоконного приймача (передавача). Він же простими словами – оптоволоконний модем (ONU). З цього оптоволоконного модему можна отримати готовий інтернет по кабелю на: ПК, ноутбук або роутер.

Абонент може заживити оптоволоконний модем та Wi-Fi роутер аби користуватися інтернетом. Для цього згодяться генератори або сонячні панелі, інші джерела безперебійного живлення на акумуляторах: інвертори, портативні зарядні станції або павербанки тощо. Детальні параметри електроживлення є вказані на самих же абонентських пристроях. Важливо, щоб живлення подавалося і на оптоволоконний модем (ONU) і на маршрутизатор (Wi-Fi).

Схематичне відображення роботи за умови відключень електроживлення.

Зверніть увагу, що необхідно виконати PPPoE з’єднання або на роутері або на комп’ютері. Тобто можна настроїти широкосмугове або комутоване підключення до Інтернету на ноутбуці не використовуючи Wi-Fi роутер. Для цього необхідно кабель LAN з оптоволоконного модему підключити до Ethernet на своєму ноутбуці та в налаштуваннях операційної системи створити нове підключенні до інтернету (деталі для Windows 7 або Windows 10). В такому випадку достатньо подати живлення лише на оптоволоконний модем та використовувати ноутбук з вмонтованою батареєю.

 

Робота оптоволоконного модему (ONU), що заживлений від ноутбука, з використанням популярного перехідника “USB to DC”. Конкретні параметри напруги живлення оптоволоконного модему, можна переглянути на самому модемі або на блоці живлення до нього.

 

Необхідну напругу живлення оптоволоконного модему можна прочитати на етикетці або блоці живлення. Категорично не рекомендується підключати обладнання напряму до 12 В акумуляторів (напруга зарядженого акумулятора є значно вищою). Для цього згодяться великі зарядні станції, спеціалізовані блоки безперебійного живлення чи павербанки з використанням спеціальних (USB-DC) кабелів.

Для того аби отримувати інтернет на смартфон, планшет, ПК чи телевізор необхідно обов’язково живити і оптоволоконний модем і Wi-Fi роутер. Обов’язково ознайомтеся з параметрами живлення на етикетці або блоці живлення свого роутера. В залежності від моделі дані параметри бувають 5-9-12-19-24 В. Також зверніть увагу, що активне використання трафіку пришвидшуватиме розряд вашого акумуляторного пристрою. А потужні Wi-Fi роутери споживатимуть заряду більше ніж прості.

 

Робота оптоволоконного модему (ONU), що заживлений від ноутбука з використанням популярного перехідника “USB to DC”. Конкретні параметри напруги живлення оптоволоконного модему, можна переглянути на самому модемі або на блоці живлення до нього. Wi-Fi роутер працює з спеціального 12 В блока безперебійного живлення (UPS) на 4-х АА акумуляторах (Ni-Mh). Який може бути підключеним на постійній основі до обладнання та працювати в автоматичному режимі.