key_button

 

В екстрених ситуаціях немає часу на роздуми. Кожна секунда і тим паче хвилина можуть коштувати надто дорого. Тому бездротова тривожна кнопка AJAX Button є обов’язковим компонентом сучасних електронних систем безпеки. Розповідаємо, що це за пристрій, як він працює, які функції виконує та в яких сценаріях його можна застосовувати.

Що таке тривожна кнопка Ajax?

AJAX Button — багатофункціональний пристрій, який програмується за допомогою мобільного додатку чи програми для стаціонарних комп’ютерів. Бездротова тривожна кнопка може виконувати наступні задачі:

 • викликати служби екстреного реагування;
 • передавати сигнал тривоги користувачам через хаб чи пульт;
 • сповіщати працівників охоронної компанії;
 • запускати певні сценарії роботи системи безпеки AJAX;
 • керувати іншим обладнанням — лампами, ролетами, замками тощо.

Тривожна кнопка має вигляд брилка довжиною 4,7 і шириною 3,5 мм. Її можна носити в кишені чи на шийному ремінці. Бездротова тривожна кнопка із захистом класу IP55 не боїться попадання води та сильної запиленості повітря. Її можна використовувати в складних кліматичних умовах — у тому числі при низьких температурах і під дощем.

Як працює бездротова тривожна кнопка Ajax Button?

Кнопка тривоги під’єднується до хаба — центра управління системою безпеки AJAX. Завдяки підтримці бездротового інтерфейсу власної розробки Jeweller вона зберігає стійке з’єднання на відстані до 1300 метрів. Екстрена кнопка працює в кількох діапазонах радіочастот одночасно. При наявності сильних перешкод чи при спробі навмисного глушіння вона автоматично переходить на вільний канал.

Тривожна кнопка AJAX Button програмується за допомогою спеціальної програми, доступної для смартфонів, планшетів, стаціонарних комп’ютерів і ноутбуків. Вам доступно три основних сценарії використання пристрою:

 1. у режимі тривожної кнопки Button викликає охоронну компанію чи екстрену службу;
 2. у режимі невідкладної допомоги сигнал тривоги надійде родичам чи медичному персоналу;
 3. у режимі керування Button буде запускати певні сценарії — до них можна не прив’язувати сповіщення.

Переваги використання тривожної кнопки у системі безпеки Ajax

Тривожна кнопка AJAX — дійсно універсальний пристрій. Вона допоможе швидко отримати допомогу в разі пограбування, нападу, пожежі, короткого замикання електрики та проблем зі здоров’ям. Її можна інтегрувати в систему безпеки й «розумний дім». Вона буде корисною для житлових, комерційних і промислових об’єктів.

Кнопка тривоги AJAX також має наступні переваги:

 • Просте програмування. Вам достатньо запустити мобільний додаток, знайти пристрій у конфігурації системи безпеки та вибрати оптимальні налаштування Button. Програма має дуже простий інтерфейс з поясненнями до кожного пункту.
 • Багатофункціональність. Ви можете прив’язувати різні функції до одинарного, подвійного, потрійного й тривалого натискання. Наприклад, це можуть бути режими тривожної кнопки, невідкладної допомоги й керування.
 • Захист від випадкових натискань. Навіть якщо ви сядете чи ляжете на тривожну кнопку Button, вона не передасть хибного сигналу. До того ж ви можете повністю заблокувати одинарне натискання на кнопку, залишивши тільки подвійне чи тривале.
 • Доступна ціна тривожної кнопки. Вартість пристрою набагато менша, ніж витрати на під’єднання до пульта охорони систем безпеки минулого покоління. Бездротове обладнання AJAX не потребує прокладання кабельних трас і врізання в електросистему об’єкта.
 • Тривалий час автономної роботи. AJAX Button у режимі тривожної кнопки може працювати до 5 років без заміни батареї. Реальний термін експлуатації джерела живлення залежить від температури повітря, частоти використання пристрою та інших факторів.

Встановлення тривожної кнопки Ajax

Як і інші системи AJAX, бездротова екстрена кнопка готова до використання «з коробки». У ній вже встановлена батарея, тож вам не доведеться розбирати пристрій перед запуском. Розбираємося в нюансах його експлуатації.

Як встановити та налаштувати застосунок для тривожної кнопки?

Додаток Ajax Security System доступний в офіційних магазинах застосунків — Google Play та Apple App Store. Ви можете знайти посилання на них на сайті виробника чи в інструкціях з експлуатації компонентів системи безпеки.

Після встановлення додатка ви можете під’єднати до нього бездротовий хаб, засканувавши QR-код на його зворотній стороні. Так само відбувається підключення кнопки тривоги та інших пристроїв — датчиків, камер тощо. Керувати конфігурацією системи безпеки можна в мобільному додатку чи в програмі для стаціонарних комп’ютерів.

Як перевірити працездатність тривожної кнопки Ajax Button?

Краще за все вибрати найпростіший сценарій застосування пристрою, наприклад, управління системою освітлення чи передання повідомлення на смартфон. Після цього натисніть кнопку. Світлодіодний індикатор на її корпусі покаже, що сигнал надійшов до хабу, який передав підтвердження.