Як підключити відеоспостереження до телефона? 

 1. Варіанти підключення відеокамери до телефону
 1. Пряме підключення на основі статистичного IP-адреси
 2. P2P технології
 3. Хмарні сервіси
 4. Інструкція щодо налаштування камери відеоспостереження на телефоні

Мати камеру  відеоспостереження вдома – це нормальне бажання кожної сучасної людини. Ця річ дуже корисна на випадок коли треба надовго поїхати. Тепер не треба буде просити родичів або знайомих доглянути за квартирою, тому що можна самостійно побачити, що відбувається вдома. А іноді просто хочеться зайти у додаток до телефону та поглянути, що роблять домашні улюбленці та упевнившись, що з ними все добре, продовжувати працювати. Переваги наявності вдома цього обладнання очевидні, але виникає питання, як підключитись до камер спостереження. На щастя, цей процес став набагато простішим ніж декілька років тому. Для цього треба просте обладнання та зовсім трошки вашого часу. Розглянемо основні види камер відеоспостереження та методи їх підключення.

Варіанти підключення відеокамери до телефону

Для того, щоб мати постійну можливість бачити, що відбувається у вашому будинку за допомогою смартфону, вам не потрібно багато спеціального обладнання. Як і решта сучасних девайсів, камери чи системи відеоспостереження — це досить ергономічні пристрої. Ви зможете без жодних проблем розмістити камеру в будь-якому місці вашого будинку. Вам лише варто придбати камеру та додаткове обладнання та знати як підключити відеоспостереження до телефона. Крім того, для налаштування вам знадобиться доступ до інтернету та спеціальний мобільний додаток. 

Існує декілька способів як підключити камеру відеоспостереження до смартфона. Ці методи дуже прості, отже не потребують виклику майстра або використання спеціальних інструментів. У цій статті ми розглянемо три способи підключення, які ви можете виконати самостійно без зусиль.

Пряме підключення на основі статистичної IP-адреси

Сама процедура цього виду підключення зовсім не складна. Вам потрібно увімкнути камеру, підʼєднати її до Wi-Fi та встановити додаток. Головна умова за якої ви можете переглядати камеру відеоспостереження — наявність статичної IP адреси. ЇЇ варто запросити у провайдера інтернету за додаткові кошти. 

Переваги цього способу у підвищеному рівні безпеки, адже адреса належатиме лише одному пристрою, за допомогою якого можна буде переглядати запис. Але додаткова плата за використання статичної IP адреси робить цей варіант дорожчим.

Використовуючи P2P технології

Камера відеоспостереження Wi-Fi з P2P технологією є більш сучасним та поширеним варіантом. Цей тип підключення не вимагає наявності статичної адреси. Щоб підʼєднати камеру Р2Р до смартфона варто виконати декілька простих дій: 

 1. Встановити камеру в необхідному місці.
 2. Підʼєднати пристрій до Wi-Fi роутера або напряму до кабелю інтернету.
 3. Встановити додаток на смартфон.
 4. Відкрити додаток з телефону, ввести ID камери, що вказаний на пакуванні, або самому пристрої та користуватися системою.

Цей спосіб дозволить вам не переплачувати за наявність статичної IP адреси, проте сама камера відеоспостереження може бути дорожчою. Головна перевага камер P2P у простому типі підключення, а також можливості переглядати відео з різних девайсів. Це зручно, коли доступ до камери відеоспостереження має бути у декількох членів родини. 

Використовуючи функціонал спеціалізованих хмарних сервісів

Запис з камер відеоспостереження може зберігатися на спеціальній карті памʼяті. Для перегляду картку пам’яті можна вставити у будь-який девайс: смартфон, планшет, ноутбук. Але такий спосіб зберігання даних втрачає свою актуальність, оскільки при втраті камери, доступ до відеозаписів також буде втрачено. Тож як підключити відеоспостереження до телефона без використання флешки?

 

Сьогодні найбільш популярним методом зберігання даних є хмарне сховище. Воно не потребує використання додаткових інструментів. Замість цього вам достатньо створити обліковий запис хмарного сховища та вибрати тариф з необхідним обсягом памʼяті. Цей варіант зручний тим, що доступ до записів з камер відеоспостереження завжди буде під рукою. А якщо ви вичерпаєте обсяг пам’яті його можна розширити передплативши інший тариф. 

Інструкція щодо налаштування камери відеоспостереження на телефоні

Придбавши новеньку камеру вам захочеться якнайшвидше встановити пристрій у своєму будинку. Хоча це не складний процес, але правильна послідовність дії допоможе вам все зробити швидко та не повертатися до попередніх кроків через те, що ви щось пропустили. Передивіться цю інструкцію, щоб дізнатися як встановити камеру відеоспостереження з першого разу. 

 1. Відкрийте додаток App Store або Google Play та завантажте програму для відеокамери до телефону. У більшості випадків назва збігається з назвою бренду.
 2. Встановіть камеру відеонагляду Wi-Fi в потрібному місці та увімкніть пристрій у розетку. 
 3. Відкрийте пошук мереж Wi-Fi на своєму смартфоні та приєднайтесь до камери. Назва мережі може бути вказана на пристрої.
 4. Відкрийте додаток з телефону, що ви встановили раніше та створіть обліковий запис за потреби. 
 5. Додайте новий пристрій та введіть необхідну інформацію про нього. В залежності від виробника може вимагатися ID камери або вам буде потрібно просканувати QR код, що знаходиться на пристрої.
 6. Після того, як ви додали камеру відеонагляду Wi-Fi, перейдіть у розділ налаштування додатка та під’єднайте камеру до мережі роутера. Це потрібно для того, щоб у вас була можливість переглядати запис, де б ви не знаходились. 
 7. Встановлення завершено. Заходьте у додаток, натискайте кнопку Play та переглядайте зображення з камер. 

 

Як переглянути відео з камери спостереження чи зберегти його

Відеоспостереження — обовʼязковий елемент системи безпеки багатьох закладів, підприємств, магазинів і так далі. Важлива функція камер спостереження в тому, що вони не просто дозволяють моніторити ситуацію на різних ділянках обʼєкта, а і зберігати відео в записі. На яких носіях можна зберігати дані з камер та як переглянути відео з камери спостереження, розповідаємо в нашій статті. 

Як зберігається відео в системах відеоспостереження

Сучасні системи відеоспостереження зберігають інформацію двома способами: на пристрій для збереження інформації або хмарне сховище. Кожен із варіантів має свої особливості, тому варто зважити всі переваги та недоліки, щоб обрати найзручніший метод зберігання інформації. Розглянемо кожен із варіантів детально. 

Зберігання на жорсткому диску. Цей спосіб вимагає наявності додаткового обладнання: комп’ютера або відеореєстратора. Реєстратор записує інформацію з камери спостереження та зберігає на жорсткий диск. Переглянути відео ви можете за допомогою компʼютера або ноутбука або смартфону.

Переваги зберігання інформації на жорсткому диску:

 • Можливість зберігати великий обсяг інформації з декількох камер. Це особливо актуально для великих підприємств, де необхідно вести відеоспостереження безперервно. 
 • Безпечне збереження інформації. Жорсткий диск, зазвичай, знаходиться у приміщенні, що охороняється. Доступ до пристрою будуть мати лише декілька відповідальних осіб. 

Недоліки: 

 • Система потребує наявності великої кількості обладнання, тому цей спосіб не можна назвати дешевим.

Зберігання на карті памʼяті

Переваги зберігання інформації на карті памʼяті: 

 • Для того, щоб налаштувати систему, потрібна мінімальна кількість обладнання.
 • Менші витрати в порівнянні з попереднім способом, якщо потрібно встановити 1-2 камери. Якщо ж таких камер 3 і більше то в комплексі дешевше жорсткий диск і відеореєстратор.
 • Є можливість перезаписувати інформацію замість старих відео.

Недоліки: 

 • MicroSD память коштує в рази дорожче через свій компактний розмір. Щоб заощадити простір, можна налаштувати карту так, щоб вона робила запис, тільки якщо поблизу пристрою зафіксовано рух. 

Зберігання на хмарному сховищі. Відеозапис з камер одразу зберігається на хмарному сховищі певного сервісу або компанії виробника пристрою. Це найбільш сучасний метод зберігання даних, що широко використовується. 

Переваги зберігання інформації на хмарному сховищі: 

 • Записи з відеокамер можна переглядати з будь-якого пристрою, потрібно мати лише логін та пароль до сховища.
 • Можна вибрати бажаний обсяг сховища.

Недоліки: 

 • Необхідно сплачувати щомісячну абонплату за сховище.
 • Дані зберігаються тільки при наявності інтернету. 

Що найкраще використовувати для зберігання відео з камер спостереження

Перше, на що треба спиратися при виборі способу зберігання відео — параметри приміщення, кількість камер тощо. Якщо ви плануєте використовувати декілька камер відеоспостереження, відеореєстратор з жорстким диском краще впорається з великим обсягом інформації. Для запису з відео меншої кількості камер можна обрати систему, що не вимагає наявності додаткового обладнання. 

Ми вже розповідали про плюси та мінуси кожного методу зберігання інформації, та вибір між ними не завжди легко зробити. З одного боку, фізичні носії досить практичні, але є загроза втратити інформації, якщо пристрій вийде з ладу через аварію, пожежу тощо. Надійне хмарне сховище в цьому плані більш безпечне, але через проблеми з інтернетом деякі дані можуть не зберегтися. 

Тому сьогодні більшої популярності набувають гібридні системи зберігання інформації. Наприклад, відео записується на локальний пристрій та дублюється в хмарне сховище. Якщо певний час не було інтернету, запис буде збережено на жорсткому диску. Після того, як інтернет зʼявився, запис с жорсткого диска копіюється на хмарне сховище. 

Врахувавши всі переваги та недоліки кожного зі способів, а також свій бюджет ви зможете обрати оптимальний варіант зберігання інформації.

Чому варто дані відеоспостереження записувати та зберігати?

Часто метою встановлення камери відеоспостереження є контроль співробітників. Керівництву важливо бачити, що протягом дня колеги присутні на своїх робочих місцях, а також приходять на роботу вчасно. Камери завжди присутні в магазинах та торгівельних центрах або інших місцях, де зберігається багато дорогих речей. Пристрої дають можливість побачити, що зловмисники намагаються завдати шкоду майну, а також ідентифікувати крадіїв. 

Але такі випадки трапляються далеко не щодня, тому виникає питання: чи є сенс мати велику кількість відеозаписів? Звичайно, така опція потрібна. По-перше, деякі дрібні деталі можна не помітити одразу. Можуть виникати конфліктні ситуації, наприклад, між покупцем та продавцем. Запис допоможе розібратися, хто саме був винен у конфлікті та знайти правильне рішення. Бувають випадки, коли люди гублять свої речі у торговельних центрах та звертаються до охорони, щоб переглянути цей момент на відео. Також часто записи з камер відеоспостереження використовують як докази в поліції або суді. 

Отже, якщо запис з камери відеоспостереження потрібен, але також є необхідність заощадити місце на носії, можна налаштувати систему таким чином, щоб зберігати лише необхідну інформацію. 

Наприклад, в місцях, де немає постійного потоку людей, немає сенсу записувати пусте приміщення. Тому варто встановити камеру відеоспостереження з датчиком руху. Тоді пристрій буде вмикатися, коли поряд дійсно щось відбувається. 

Також немає сенсу довго зберігати записи. Якщо на них не зафіксовано жодних подій, такі матеріали можна затирати вже на наступний день. Якщо ж це відео з місця злочину, або воно фіксує будь-які конфліктні ситуації, його можна завантажити окремо та зберігати доти, доки це буде необхідно. 

Як можна зручно переглянути відео з камери відеоспостереження

Способи як скачати відео з камер відеоспостереження або просто переглянути відрізняються в залежності від того який накопичувач ви використовуєте. Для того, щоб переглянути записи на хмарному сховищі, вам знадобиться компʼютер або смартфон та доступ до інтернету. Потрібно потрапити до особистого кабінету хмарного сховища, знайти та переглянути потрібне відео. Якщо вам необхідно зберегти обране відео, просто натисніть кнопку “завантажити” та матеріал збережеться на вашому пристрої.

Якщо запис здійснювався на карту памʼяті або USD накопичувач, достатньо вставити пристрій у відповідний слот компʼютера. Після цього перевірте дисковий простір та знайдіть папку знімного накопичувача. Також можна віддалено зайти і скачати відео на свій пристрій за допомогою телефона або комп’ютера.

Переглянути запис з жорсткого диска ПК також не складно. Достатньо відкрити відповідну папку на комп’ютері. Для перегляду матеріалів з відеореєстратора, достатньо підʼєднати пристрій за допомогою кабелю USB до комп’ютера або ноутбука.