Види камер відеоспостереження

1.Важливі параметри для вибору камер відеонагляду

 1. Світло і колір
 2. Чутливість 
 3. Технологія  — аналогові або цифрові
 4. Типи корпусу — купольні або циліндричні камери
 5. Відеокамери спостереження “риб’яче око”
 6. Кут огляду і фокус системи відеоспостереження
 7. PTZ
 8. Інфрачервоне підсвічування
 9. Вандалозахищені / всепогодні
 10. Дротові або бездротові
 11. Розпізнавання номерних знаків
 12. Камери спостереження для дому
 13. Камери спостереження для офісу
 14. Вуличні відеокамери спостереження

 

2. 5 кращих камер спостереження, які рекомендують спеціалісти Gaziknet

Сучасні системи відеоспостереження дозволяють встановити камери кожному споживачу. Переважну більшість обладнання досить легко налаштувати як вдома, так і в робочому приміщенні. Найскладнішим етапом встановлення системи відеоспостереження може бути вибір самої камери. Розглянемо, які бувають види камер відеоспостереження та на які параметри слід звернути увагу при виборі обладнання.

Важливі параметри для вибору камер відеонагляду

На відміну від камер, що використовували декілька років тому, сучасні пристрої дають більше можливостей для ефективного відеоспостереження. Вони забезпечують якісну картинку в будь-який час доби, мають ширший кут огляду тощо. Щоб обрати камеру, яка відповідає всім вимогам вашого приміщення, пропонуємо дізнатись про типи камер відеоспостереження та їх ключові параметри. 

Світло і колір

Сучасні камери відеоспостереження бувають як кольорові, так і чорно-білі. Для чіткого та яскравого зображення ці пристрої оснащують матрицями PIXIM, КМОП або ПЗС. 

Чутливість 

Цей параметр різних видів камер відеоспостереження надзвичайно важливий для нічного відеоспостереження. За якість зображення за умов повної відсутності освітлення відповідають люкси. Цей показник має відповідати рівню освітлення при якому буде відбуватись відеоспостереження. Наприклад, вдень для чіткого зображення достатньо 200 люксів. Але вночі цей параметр не дозволить отримати якісне зображення. 

Чим нижчий рівень люксів, тим вища чутливість камери буде в умовах повної відсутності світла. Для безперервного відеоспостереження вдень та вночі краще використовувати відеокамери з режимом “день-ніч”. 

Технологія  — аналогові або цифрові

Різниця між цими двома видами камер  — в сигналі. Аналогова камера не кодує інформацію, а передає зображення одразу на записувальний пристрій. IP камери передають сигнал в оцифрованому вигляді як на відеореєстратор, так і на смартфон або планшет.  

Аналогова — одна з перших систем відеоспостереження, але вона поступово втрачає свою актуальність. Не дивлячись на те, що IP системи значно дорожчі, вони здатні забезпечувати якісніше зображення навіть у приміщення із великою площею. Ще одна перевага цифрових камер відеоспостереження в тому, що завдяки особливості передачі даних до запису з камер не зможуть отримати доступ треті особи. 

Типи корпусу — купольні або циліндричні камери

Купольні камери досить популярні через універсальність та простого монтажу. Вони малопомітні та часто використовуються для відеоспостереження, як на вулиці, так і в різних типах приміщень. Їх дуже важко зняти або пошкодити. Якщо зловмисник зробить спробу вивести такий пристрій з ладу, він максимум пошкодить купол, а не саму камеру. 

Своїми характеристиками купольні камери не поступаються іншим видам відеокамер. Розширений функціонал пристроїв відеонагляду дозволяє обрати найкраще обладнання для певних умов. Наприклад, інфрачервона підсвітка для нічного спостереження, функція підігріву для вуличних камер, датчики руху, поворотний механізм тощо. Деякі моделі оснащені захисною маскою, яка не дозволяє людині побачити в який бік “дивиться” камера. 

Одним з недоліків, про який варто згадати — дещо викривлене зображення через купол. Наприклад, зріст людей, або розміри деяких предметів можуть передаватися з похибкою.

Циліндричні камери, як і купольні мають розширений функціонал, а також чудово підійдуть для спостереження в темний час доби завдяки потужному ІЧ-підсвічуванню. Основний недолік пристроїв у їх помітності. Також неможливо приховати в який саме бік дивиться обʼєктив камери. 

Відеокамери спостереження “риб’яче око”

Ці камери стали дуже популярними завдяки практично необмеженим можливостям відеоспостереження. Ця камера відеонагляду з кутом огляду 360° дозволяє відстежувати дії в будь-якій точці приміщення. Пристрій має ергономічний дизайн та може кріпитися як на стіні, так і на стелі. 

Кут огляду і фокус системи відеоспостереження

Обираючи потрібний кут огляду, варто розуміти за чим саме ви плануєте спостерігати. Якщо треба бачити все приміщення, варто обрати камеру з кутом огляду понад 90°. Але зауважте, що із таким широким оглядом буде досить важко розглядати деталі. Кут огляду до 45° дозволяє чітко роздивитися обличчя людей, якщо є необхідність бачити, хто саме заходить до приміщення. 

PTZ

Одна з проблем, що не дозволяла камері давати 100% ефект, це наявність сліпих зон. Знаючи про цю особливість зловмисники отримували шанс залишатися непоміченими. Але наявність PTZ камер змогла розвʼязати цю проблему. Такі камери можуть повертатися під різним кутом, щоб мати змогу відстежувати кожен куточок приміщення. Наприклад, служба безпеки може керувати такою камерою і відстежувати переміщення зловмисника. Камеру можна наближати та відділяти, а також повертати в різні сторони. 

Основний недолік цього обладнання — досить висока ціна, отже камери PTZ доцільно встановлювати на вулиці, щоб камера відеонагляду змогла зафіксувати підозрілі дії на будь-якому напрямку. Також такі камери використовують для того, щоб створити надійну систему відеоспостереження у великих офісах або інших приміщеннях зі значною площею. Але ефективно використовувати весь функціонал цих камер можливо тільки за наявності спеціального персоналу, який перемикатиме, повертатиме камери тощо.

З інфрачервоним підсвічуванням або без нього?

Обираючи відеокамеру, важливо потурбуватися про те, щоб вона забезпечувала чітку картинку не тільки вдень, але й вночі. Адже більшість злочинів відбуваються в темний час доби. Гарну якість зображення за умов повної відсутності світла здатна забезпечити ІЧ-підсвітка. Сучасні камери здатні самостійно перемикатися між двома режимами в залежності від умов освітлення. Наприклад, вдень ви отримуєте кольорове зображення, а з настанням темряви камера перемикається у монохромний режим.

Але щоб камера давала необхідний ефект, важливо правильно вибрати дальність ІЧ-підсвічування: 

 • Дальність 10 – 15 метрів буде достатньо для спостереження на маленькій площі, наприклад сходових майданчиках. Кут огляду таких камер досягає 180°. 
 • Дальність до 60 метрів підійде для спостереження за прилеглою територією: вхід у будівлю, ворота тощо. Кут огляду, як правило, 120-160°.
 • На підприємствах із великою територією, у парках, на вулицях застосовують камери з далекобійником підсвічуванням 100-300 м. Вони мають маленький кут огляду до 60°, але дають змогу краще розглянути об’єкт спостереження. 

Вандалозахищені / всепогодні

Це важливий критерій, якщо ви маєте на меті встановити камері відеоспостереження на вулиці або в приміщенні, що не опалюється. Противандальну камеру дуже важко пошкодити, адже вона має надміцний металевий корпус та посилений кронштейн. 

Всепогодні камери зовнішнього спостереження здатні працювати при низьких температурах. Також вони мають захисний корпус, що не пропускає вологу під час дощу та снігу. 

Дротові або бездротові

Один із важливих критеріїв як вибрати камери відеоспостереження — бездротові або дротові моделі. Бездротові камери доцільно використовувати у невеликих приватних будинках або квартирах. Їх не дуже складно встановити та інтерʼєр не постраждає від великої кількості дротів. Бездротові камери добре дають раду з передачею сигналу в невеликих приміщеннях.

Дротові камери відеоспостереження вважаються більш надійними та якісними. Вони потребують не малих витрат та складної системи проектування. Але лише дротові камери здатні створити високий рівень безпеки на підприємствах, у великих офісах тощо. 

Розпізнавання номерних знаків

Система відеоспостереження із функцією розпізнавання знаків має відповідати певним вимогам. По-перше, потрібна антивандальна камера відеоспостереження з дуже високою якістю зображення в будь-який час доби. Також система потребує наявності спеціального програмного забезпечення, що розпізнає номерні знаки та виконує необхідні дії із ними. Наприклад, програма може відкривати шлагбаум, гараж, браму. Якщо система розпізнала номерні знаки, що знаходяться в розшуку, вона може передати інформацію до відповідних служб. 

Камери спостереження для дому

До домашніх камер висуваються найменші вимоги. Це пристрої, які навіть не обовʼязково монтувати до стіни або стелі. Достатньо розмістити камеру на поличці або на столі. Обладнання працює за допомогою підключення до мережі інтернет. Зображення можна переглядати зі смартфона, комп’ютера, планшета.

Камери спостереження для офісу

Обладнання для офісу має ергономічний дизайн та просту схему монтажу. Камери, що знаходяться всередині офісного приміщення, не потребують наявності посиленого корпусу або додаткової герметичності. Обладнання для приміщення може мати такі додаткові функції як мікрофон або датчики руху. Якщо є необхідність відеоспостереження 24/7 варто подбати про наявність інфрачервоного освітлення.

Вуличні відеокамери спостереження

Камера відеоспостереження для вулиці має передавати чітке зображення за будь-яких погодних умов та освітлення. Отже, для відмінної якості варто обрати камеру зі здатністю передавати сигнал на велику відстань. Також пристрій повинен мати противандальний захист та корпус, що не буде пропускати вологу. 

Корпус камери може бути як купольний, так і циліндричний. Головне, щоб вона мала високу роздільну здатність та інфрачервоне освітлення для відеоспостереження вночі. 

5 кращих камер спостереження, які рекомендують спеціалісти Gaziknet

Якщо ви ще вагаєтесь, яку саме камеру вибрати, пропонуємо вам переглянути наш рейтинг ТОП-5 найкращих камер відеоспостереження.

 • Dahua DH-IPC-HFW1431SP-S4 (2.8 мм)

Професійна камера відеоспостереження, яку можна використовувати в будь-якому типі приміщень: в офісі, вдома, на вулиці тощо. Цей пристрій дозволяє отримати чітке зображення завдяки роздільній здатності 4 Мп. Вбудована функція WDR дозволяє отримувати зображення гарної якості при будь-яких умовах освітлення. В режимі нічної зйомки пристрій забезпечує видимість на 30 м. Камера реагує на вторгнення, а також на спробу зламати програму. 

 • Dahua DH-IPC-HFW2431SP-S-S2

Універсальна камера з кутом огляду понад 102°. Надійний корпус захищає камеру від пилу, бруду, вологи. Камера оснащена датчиком руху для ефективнішої зйомки. Пристрій має органічний дизайн та легко встановлюються.

 • Dahua DH-IPC-HDW2230TP-AS-S2 (2.8 мм)

Камера обладнана інноваційною матрицею, що дозволяє отримати зображення гарної якості в будь-який час доби. Роздільна здатність 2Мп в поєднанні зі швидкістю запису 25 кадрів в секунду на інфрачервоним підсвічуванням забезпечує якісну зйомку. Камера має міцний корпус та підходить для промислових та житлових приміщень.

 • Dahua DH-IPC-HDW1230T1-S5 (2.8 мм)

Купольна камера підходить для зйомки всередині приміщення та на вулиці. Пристрій оснащений ІЧ-освітленням з дальністю 30 метрів. Камера автоматично перемикається між денним та нічним режимом, забезпечує гарну якість зображення навіть в повній темряві. Максимальна роздільна здатність складає 2 Мп, а кут огляду – 102°. 

 • Dahua DH-IPC-HDW2431TP-AS-S2 (2.8мм)

4 мегапіксельна камера підходить для використання в офісах, магазинах та житлових приміщеннях. має функцію денної та нічної зйомки з інфрачервоним підсвічуванням та дальністю 30 метрів. Кут огляду 100° дозволить ефективно спостерігати за тим, що відбувається на території.